Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Младшата на "моряците“ взе морското дерби
Автор: Екип Burgas24.bg 11:06 / 01.09.2014Коментари (0)990
© Снимка: Архив
В поредното издание на морското дерби от елитна футболна група до 17 г. юношите младша възраст на Черно море победиха като гости с 3:1 Черноморец. Въпреки тежките условия за игра на един от помощните терени в Бургас, варненци започнаха по-активно мача, но направиха два пропуска. Все пак логичното се случи в 28-ата мин, когато Слави Славов откри резултата в тяхна полза. Веднага след почивката домакините изравниха, но това амбицира още повече гостите. В герой за "моряците" се превърна Валентин Йосков, който се появи на терена само за 15 минути, но бе в основата на обрата.

Първо той се разписа в 68-ата мин, след това уцели гредата, а малко преди края асистира на Валери Христов за третото попадение. Наставникът на Черно море Калоян Георгиев заяви пред клубния сайт, че възпитаниците му имат далеч по-големи възможности и се надява в най-скоро време да ги разкрият. В 5-ия междинен кръг в сряда от 10,30 ч. на стадиона под Аспарухов мост "моряците" приемат един от лидерите - ДИТ София.